Wywiady

Krzysztof Szajda- Error Theory- Nie ma sensu udawać

Temat depresji i samobójstw w świecie artystów jest tematem tabu, o którym się po prostu nie mówi. Sława, pieniądze, popularność, robienie tego, co się w życiu kocha nie sprawia, że z automatu jest on szczęśliwy.

Przykłady Chris Cornella, Chestera Benningtona, Robina Williamsa, pokazują, że psychika człowieka potrafi być niezwykle delikatna i krucha a noszony w sercu ból i cierpienie doprowadzają do tragedii.

Podczas tej rozmowy z Krzysztofem Szajdą z zespołu Error theory, który zainicjował kampanię pt. “Hall of death” dotyczącą depresji i samobójstw wśród artystów staram się dotknąć tej mrocznej strony duszy człowieka.

Presja środowiska, bycie jak inni, dziedziczone zachowania czy choroby, fiksacja na punkcie idoli powodują, że ludzie nie wytrzymują ciśnienia i decydują się na drastyczne kroki.

Czy można zauważyć, że drugi człowiek cierpi, pomimo przyklejonego wiecznego uśmiechu na twarz? Pamiętam jeden z ostatnich koncertów Chestera, który odbył się w Polsce. Te jego smutne oczy i to pożegnanie z fanami podczas wykonywania utworu “One more light”.

Pamiętam je do dzisiaj, bardzo mnie ono dotyka i porusza coś w środku. Tak naprawdę to każdy chce być dostrzeżony, akceptowany i kochany taki, jaki jest.

Pamiętam też emocjonalne wykonanie utworu “Crawling”, w którym było tyle pasji i tyle bólu, który ja także w sobie nosiłam. Muzyka Linkin Park pomagała mi wówczas wyładować własne emocje, których bardzo często nie mogłam z siebie uwolnić albo nie rozumiała jeszcze ich źródła.

Jak mówi w tym wywiadzie Krzysztof: “Jest tylko jeden Krzysztof Szajda”. I to jest prawda, jesteśmy unikatowi, jakkolwiek o sobie myślimy.

Link do utworu “Dragging corpses”

Link do piosenki “One more light” Linkin Park

Wypowiedź Chestera o depresji

Zachęcam też do przeczytania wywiadu u Pana Winyla

https://panwinyl.pl/2020/06/19/targanie-trupa-wywiad-z-error-theory

https://www.instagram.com/errortheory/

https://www.facebook.com/ErrorTheory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *