Wywiady

Michał Grzyb- Jestem sternikiem swojego życia

Dlaczego tak ważne jest żeby się nie poddawać, by kroczyć swoją własną drogą, być sternikiem własnego życia?

Moje życie ewidentnie pokazuje mi, że pasja jest największą życiową kreacją. Jest fenomenalnym nauczycielem, czasem niecierpliwym, czasem karcącym, ale także pobudzającym do działania.

Bo to jest tak, że wewnętrznego głosu w sobie nigdy nie zabijesz. Możesz go zepchnąć gdzieś w odległe zakamarki, ale jeśli coś Cię ciągnie do tego, żeby sprawdzać własne możliwości, żeby podnosić sobie poprzeczkę, to Ty w to idziesz.

Michał w to idzie, próbuje nowych rzeczy, uczy się nowych rzeczy i zwycięża, bo za każdym razem, kiedy to robi, to poznaje siebie coraz bardziej.

Kiedyś nie przejechałby 50 km na rowerze. Teraz daje radę 540 km. Kiedyś nie umiał w ogóle pływać. Teraz wystartował w triathlonowych zawodach Ironman. Kiedyś 3 razy złamał nogę w kostce i nie mógł zawodowo grać w siatkówkę. Teraz uprawia inne dyscypliny sportu.

Ma foodtrucka, sam gotuje, bierze udział w konkursach kulinarnych, komentuje mecze piłkarskie, jest dj-em i robi jeszcze parę innych rzeczy.

Ewidentnie jest człowiekiem pasji, bo komu tam by się chciało wstawać o 2, 3 nad ranem, by do 10:00 pojeździć sobie w weekend rowerem.

Jemu się chciało, jemu się chce. Pomimo zmęczenia, różnych kłopotów idzie ciągle do przodu. I dlatego właśnie z nim rozmawiałam, by go zapytać o jego drogę i jak to wszystko godzi z pracą zawodową i rodziną.