Wywiady

Pan Winyl- Tomek Olszewski- W życiu człowieka najważniejsze jest jego serce

To ważna rozmowa dla nas obojga poruszające tematy tabu w branży artystycznej.

Rozmawiamy bowiem w niej o molestowaniu seksualnym w branży muzycznej, o pedofilii, o dziecięcych programach typu talent show i skazywaniu własnych dzieci na traumatyczne przeżycia po to tylko, aby spełnić własne rodzicielskie ambicje.

Przytaczamy w niej akcję #MeToo oraz Harveya Weinsteina a także dokumentu, który od niedawna można obejrzeć na HBO  pt. “Dzieciaki z Showbiznesu”.

Rozmawiamy o wstydzie, który rodzi się, kiedy ofiara molestowania czy jakiejkolwiek innej przemocy seksualnej boi się upublicznić to, co się stało za zamkniętymi drzwiami.

Wstydzi się tego, co zrobiła bojąc się społecznego linczu a wówczas jej oprawcy mający ogromne ego i poczucie władzy stają się bezkarni.

Tomek mówi wprost co wówczas należy zrobić i jakie on miał doświadczenie, kiedy przyszła do jego wytwórni dziewczyna z polecania: “Idź do Pana Winyla, bo on cię nie wyru….”.

Tomek opowiada także o tym, w jaki sposób artysta może podnieść swoją świadomość. Podaje konkretne przykłady, by nie zagubić się w tej wielkiej showbiznesowej machinie, która bez niej robi z człowieka niewolnika.  

Każdy człowiek jest twórczy, choć nie każdy jest tego świadomy. I właśnie ta świadomość jest najważniejsza. Świadomość siebie, własnych umiejętności, które należy szlifować.

Rozmawiamy też o budowaniu życia na głębokich pragnieniach serca, które opiera się na zranieniach, z których albo wydobędzie się moc tworzenia albo moc autodestrukcji, budowanej na chwilowych zachciankach, czy chwilowych gratyfikacjach  sławy, pieniędzy, czy sukcesu.

Tomek wie co mówi, sam przeszedł drogę od sex, drugs and rock and roll, która doprowadziła go 10 lat temu do ciężkiej depresji.

Zachęcam Was bardzo gorąco do wysłuchania tej rozmowy. Ona tak naprawdę jest uniwersalna i dotyczyć może każdej dziedziny naszego życia, czy to w korporacji, czy jakiejkolwiek innej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *